Priority občanov Bratislavy alebo volebná prezentácia?

Autor: Katarína Augustinič | 16.2.2012 o 8:46 | Karma článku: 7,16 | Prečítané:  835x

Vážení spoluobčania - Bratislavčania, keď som si prvý krát prečítala článok Most má podporiť hodnoty SNP, resp. už predtým, keď ma denník SME ako predsedníčku poslaneckého klubu SaS-OKS oslovil so žiadosťou o vyjadrenie k tejto téme, resp. k návrhu publikovanému v tomto článku, tak som sa len v duchu pousmiala a neveriacky krútila hlavou nad prioritami, ktorými sa niektorí komunálni politici v Bratislave zaoberajú.

Pripájam linku na článok:

http://bratislava.sme.sk/c/6258159/most-ma-podporit-hodnoty-snp.html

S odstupom pár hodín mi však nedá sa aspoň v krátkosti k tomu nevyjadriť. Naozaj nemáme v Bratislave v týchto krízových (akokoľvek to znie ako klišé) časoch iné témy a priority ako je premenovanie jedného z mostov?

Čo tak financie mesta - rozpočet, zadĺženosť, nevýhodné kontrakty (štadión-hotel)?

Čo tak dopravná infraštruktúra (rozbité cesty, rekonštrukcia električkových tratí, nutlý okruh, R7, projekt TEN-T)?

Čo tak parkovanie v Starom Meste a vyriešenie vzťahu s parkovacou spoločnosťou?

Čo tak obmedzenie a dôsledná kontrola vstupov áut do pešej zóny?

Čo tak Dopravný podnik mesta Bratislava a riešenie jeho situácie? Rušenie liniek versus tlak na optimalizáciu fungovania podniku?

Čo tak územný rozvoj mesta? Čo tak situácia okolo PKO?

Viete prečo o týchto témach nikto nechce komunikovať? Pretože sú neskutočne komplikované a a hľadanie riešení je ťažké.

Napriek tomu som presvedčená, že toto sú skutočné témy, ktoré vás a aj mňa trápia a na riešenie ktorých je potrebné míňať našu energiu - energiu komunálnych poslancov, ktorých ste si vy ako občania tohto mesta zvolili. Práve preto sa ja ako členka príslušných komisií (dopravná na úrovni Bratislavy a finančná na úrovni Bratislava - Nové Mesto) venujem tejto agende.

Prečo niekto prichádza s témou premenovania Nového mosta práve v tomto období? Veď výročie SNP bude až o niekoľko mesiacov. Je to v zásade jednoduchá a ľúbivá téma, pri ktorej sa dá ľahko zviditeľniť. Vzhľadom na klesajúce preferencie SDKÚ  je to priam nevyhnutné smerom k ambícií dostať sa do parlamentu.

Prinášať takéto populistické témy v predvolebnom období, nútiť komunálnych poslancov sa nimi zaoberať a robiť si na tom svoju kampaň mi príde ako veľmi nevhodné. Bola by som oveľa radšej, keby sa každý bratislavský politik podieľal a zviditeľňoval aktivitami, ktoré budú skutočným prínosom pre toto mesto. K takým aktivitám sa ja rada kedykoľvek pridám bez ohľadu na stranícku príslušnosť.

Katarína

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?