Kto dnes vlastne vyhráva?

Autor: Katarína Augustinič | 29.2.2012 o 8:31 | Karma článku: 11,14 | Prečítané:  1155x

Včera som si pozrela tlačovku Smeru a nevychádzala som z údivu. Dozvedela som sa mimo iného, že Smer sa zabáva. Áno priamo z úst predsedu za zabávajú na tom, aké sú tu kauzy a čím sa pravica borí. Pasuje sa do pozície nestranného pozorovateľa, ktorý nevychádza z údivu, čo je ho protivníci produkujú.

Áno v podstate Smer sa má prečo zabávať, veď rozohrali zaujímavú partiu a darí sa im stáť mimo všetkého a tváriť sa ako najčistejšie zvestovanie pravdy božej. Naozaj si zaslúžia moje slová uznania, ako krásne korčuľujú zo všetkého. Tvária sa, že Gorila sa ich netýka ani omylom. Po prepuknutí boli chvíľu ticho a potom sa ohradili, že nech ich do týchto bojov nezaťahujú, že oni sa teda nedajú pošpiniť. To, že je tam sám pán Fico niekoľkokrát spomenutý, že sa ich teda celá kauza týka, a to teda sakramentsky, je potláčané niekde do úzadia. Kalkulujú aj s tým, že ich volič sa nepýta a nerieši. Bez mihnutia oka dokážu tvrdiť niečo, čo má od pravdy ďaleko a to toľkokrát dokola, až máme pocit, že to, čo hovoria je ich úprimné vyznanie.

Je to bravúrna ukážka korčuliarskeho umenia - piruety a skoky zvládajú výborne. Ostatné im nahráva tiež, len živia hlad ľudí dozvedieť sa niečo nové ohľadom káuz a pseudokáuz. Kopnú si do každého a s absolútne pokorným výrazom tvrdia ako práve oni to myslia dobre s týmto národom.

Na exaktnú otázku, či sa pán Fico stretol s pánom Kočnerom tiež niekedy v minulosti, pán predseda hodil veľmi ubolený výraz a povedal, aby sa novinári držali programových otázok a nesnažili sa stranu Smer-SD namočiť do bahna, ktoré je všade okolo nich. Oni ponúkajú riešenia pre ľudí, oni vedia ako z toho Slovensko dostanú, oni, oni, oni...
No, ak ste čítali ich program je Vám jasné, že ten súbor bezduchých, otrepaných téz a všeobecných, ničnehovoriacich vyjadrení, predsa súdny človek nemôže brať vážne a čakať, že naozaj pomôžu.

Ďalej sme sa z tlačovky dozvedeli, že majú strach, čo bude po 10.3, po tom, čo tu ostane po voľbách... Poďme riešiť konečne programy, poďme robiť programovú konfrontáciu, nie tieto hlúpe vojny. Poďme konečne pracovať! ...nie je čo dodať, už chýba len svätožiara...

Skúsim však sformulovať záver, čo mne z tohto celého vyplýva. Nevládnuť je fakt blbé a tak sa Smer aj cítil. Preto, keď zaňuchali možnosť rozpadu vlády, už len stačilo túto myšlienku živiť. Keď SaSka zaujala nekompromisný postoj k zásadnej otázke eurovalu, všetko naberalo rýchly spád za výdatnej pomoci Mikuláša, ktorý síce hral svoju hru, ale tá mu zjavne nevyšla. Po páde vlády, aby náhodou znova nevznikol nejaký zlepenec už prišli na rad pripravené kroky jeden za druhým presne zo šuplíka. Odstavenie SDKÚ pomocou Gorily. Treba podotknúť, že v spise sa hovorí aj o KDH, ale napriek tomu im preferencie stúpajú. Vďaka Danielovi Lipšicovi, ale aj vďaka tomu, že ich nikto do tejto kauzy nenamáča, veď načo, sú potencionálny koaličný partner. Rovnako aj MOST - Híd len ticho sleduje situáciu. Ale všetko treba poistiť, veď ešte stále sa môže stať, že by % stačili a nejaká pravicová vláda by sa mohla zamiesiť. Tak nám ostáva posledný článok, ktorý jasne vyhlásil, že so Smerom nikdy. A tak uzrela svetlo sveta SaSanka. Mediálne živená pseudokauza, kde po Kočnerovej tlačovke o pocitoch, kde si zobral do úst každého okrem Smeru, je snáď všetkým jasný jej účel. Veď sám Richard Sulík uviedol vo svojom blogu, že ho s Kočnerom zoznámil práve Ján Počiatek.

A potom už je to známa hra, tváriť sa ako kamarát, splietať konšpirácie a na oko pomáhať akože sa zorientovať nováčikovi v politike. A popri tom sa pokúšať z neho ťahať informácie..., podporovať ho a natáčať... ešte dobre zostrihať a nakŕmiť tým médiá. Nezdá sa Vám to priehľadné? A zrazu... aký pekný vyčistený stôl. Len jedna čistá strana, mysliaca len na naše blaho, bez stresu či vznikne alternatíva bez ich účasti na vládnutí... Hotová krasojazda.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?