Zamyslite sa. Zvážte. Príďte. Rozhodnite.

Autor: Katarína Augustinič | 7.3.2012 o 7:12 | Karma článku: 15,11 | Prečítané:  4283x

Pomaly sa blíži Víkend zmeny. Patrím medzi tých mladých politických kandidátov, ktorí sa uchádzajú o vašu priazeň. Rozumiem zmätku, pochybnostiam a váhaniam, ktoré Vám ostrá politická kampaň mohla spôsobiť. Dúfam, že priaznivcom liberálneho myslenia neunikla podstata blížiaceho sa víkendu.

Dinosauri slovenskej politiky už v októbri 2011 rozhodli o skorom termíne predčasných volieb, len aby zúžili priestor pre nové a mladé myšlienky. Snažia sa zastaviť to, čo politiku prekysličuje: Kritické myslenie. Ak sa dnes niekde rodia nové postoje k EURÓPE, nové témy a kritika starých praktík, tak práve v SaS. Staré politické štruktúry, ktoré tu vládnu už 20 rokov sa nenávratne blížia do politického dôchodku.

Výmena garnitúr nie je nič neobvyklého. Zvlášť, keď nám z politiky zmizlo to podstatné. Ideály. Vízie. Nápady. Česť. Zásady. Odvaha. A kritika. Verejná objednávka na zmenu, tu bola už vo voľbách 2010. Výsledok: ľudia sú v uliciach a túžia po politickej očiste a spravodlivosti. Ako vidíme, korózia starých tradičných strán spôsobila (možno preto, že sú unavené, možno preto, že stratili kontakt s realitou), že nie sú schopné formulovať nové témy.

S tým súvisí aj demontáž strednej vrstvy, ktorá ma pocit , že jediné, čo sa od nej očakáva je, že bude platiť dane. Za ne však dostáva stále menej. "Jej" témy ako školstvo, verejné služby, zdravotníctvo, či veda a výskum zostávajú v pozadí. Neriešia sa. Sme svedkami formovania názoru, že nič nemá cenu. Čo najpočetnejší stred je však dôležitý pre politickú stabilitu. Stred odmieta extrémy a podporuje kontinuitu. Takto to vnímam.

Iste, môžete nám vyčítať, že sme mladí a neskúsení. Ale nemôžete nám mladým politikom zobrať ani uprieť snahu o zmenu. Dávame do toho to, čo nás naučili rodičia. Zodpovednosť. Zodpovednosť za seba. Zodpovednosť za rodinu. Zodpovednosť za budúcnosť.

Tak prečo teda voliť mňa? 

Som mamina. Mám úžasnú rodinu. Svojím spôsobom by som mohla povedať, že som spokojná.  Ale kdesi vo vnútri mám pocit, že viem, môžem a chcem zlepšovať svet v ktorom žijem. To je ten zdroj motivácie a motor, ktorý ma poháňa vpred. Preto som bola  v roku 2009 pri zakladaní SaS a od roku 2010 pôsobím v komunálnej politike ako poslanec. Viem, že to nie je ľahké, ale snaha pripraviť krajší, lepší a spravodlivejší svet pre moje ale aj vaše deti ma stále ženie vpred. 

V posledných dňoch v mojom okolí prevláda znechutenie z politikov a politiky.  Keby existovalo absolútne dobro, asi by sme nemuseli mať politiku a chodiť voliť. Zamyslite sa. Zvážte. Príďte. Rozhodnite.

Volám sa Katarína Augustinič. Som kandidátkou za SaS s číslom 59. Váš hlas a váš krúžok je mojím záväzkom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?