Spoplatniť parkovisko pred nemocnicou – to je také slovenské....

Autor: Katarína Augustinič | 3.12.2013 o 16:40 | (upravené 3.12.2013 o 16:46) Karma článku: 9,79 | Prečítané:  1587x

Situácia  ako cez kopirák, bývalé vedenie univerzitnej nemocnice podpíše zmluvu so súkromnou spoločnosťou na prevádzku parkovísk pred dvoma veľkými zariadeniami v Bratislave ( konkrétne pred nemocnicou Ružinov  a  sv. Cyrila a Metoda v Petržalke). Z pohľadu ministerstva zdravotníctva, ale aj súčasného vedenia sa jedná o nepriestrelnú zmluvu a tak  obyvateľom tohto mesta neostáva nič iné, len platiť. Áno samozrejme,  všetci zainteresovaní majú pripravenú peknú rozprávku. Všetko je  to celé pre naše blaho, lebo konečne bude mať kto tie parkoviská opravovať a tiež zrazu bude viac miest. Bude.... ale pre tých, čo budú na to mať. Takže reči sa hovoria a chlieb sa je.

Predstavte si pacienta, ktorý dochádza trikrát do týždňa na dialýzu. Samotný úkon trvá aj niekoľko hodín.  Myslíte, že bude mať na parkovné zo svojho invalidného dôchodku ? A to som spomenula len jeden prípad.

Na čom všetkom ešte dokažeme zarobiť ? Pretože povedzme si na rovinu, ktorá súkromná firma by sa prihlásila do takejto súťaže, keby to nemal byť ziskový biznis? Žiadna.

Ale je tu predsalen jedna iskrička nádeje a tou je postup Magistrátu Hlavného mesta Bratislavy.  Podľa informácií, ktoré poskytol úrad poslancom, sú minimálne pozemky pod parkoviskom v Petržalke v jeho vlastníctve.  Nikto mesto nežiadal o súhlas s umiestnením rámp, neriešil prekládky elektrického vedenia.  Navyše mesto môže žiadať nájom,  a tým znepríjemniť situáciu dotyčnému prevádzkovateľovi.  To sú posledné páky, čo máme. Mám však za to, že prostredníctvom nich dokážeme vyrokovať aspoň zmiernenie aktuálneho stavu.

Takže je aj na nás poslancoch, aby sme ukázali ako nám na našich obyvateľoch záleží.  Mne určite áno a tak urobím všetko preto, aby sa využili všetky dostupné  možnosti, ktoré pomôžu zvrátiť aktuálny stav.

Mesto by totiž malo  neustále skvalitňovať svoje služby pre obyvateľov, od ktorých vyberá dane. Toto ide však opačným smerom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?