Národný futbalový štadión - všetci ho chceme, ale za každú cenu ?

Autor: Katarína Augustinič | 20.12.2013 o 8:02 | (upravené 20.12.2013 o 11:13) Karma článku: 11,69 | Prečítané:  1161x

Tehelné pole je miesto, kde v Bratislave má stáť národný futbalový štadión. Je to výborný nápad mať reprezentatívny národný štadión. Futbaloví fanúšikovia naň čakajú už dlho. Škoda len, že zase v centre mesta, v neďalekej blízkosti zimného štadiónu.  Tento priestor je už aj tak silne dopravne exponovaný. Problém je najmä statická doprava.  To  si bohužiaľ odnesú obyvatelia jeho okolia, ktorých sa samozrejme nikto nepýtal.

Štát sa rozhodol prispieť na tento šľachetný účel 27,2 mil Eur. Myslím, že mnohí športoví nadšenci radi obetujú túto čiastku zo svojich daní. Čo však už menej občanov vie, je fakt, že mesto pozemky Tehelného poľa muselo získať späť, lebo ich vlastnila skupina J&T.

Ešte bývalý šéf Slovana exminister hospodárstva  Černák ich predal za korunu, za odplatu mali prestavať štadión. Nestalo sa tak. A tak ich  v roku 2006  bývalé vedenie mesta vymenilo za pozemky  pod Interom, tak  aby sa mohol realizovať zámer národného futbalového štadiónu. Viac info :

http://bratislava.sme.sk/c/6976915/interistom-hrozi-zanik-sporne-najomne-nedokazu-platit.html

Na to, že tým možno vtedajší primátor  zasadil smrteľný úder ostatným športom v danom území sa nikto vtedy nezamýšľal.  Veď načo.

Následne mesto predmetné pozemky  prenajalo spoločnosti Národný futbalový štadión a.s. za 1000 SK, teda zhruba 33 Eur na rok. Jedná sa približne o plochu  50 tis. štvorcových metrov. Ešte stále pochopiteľná podpora športu. Ale tu sa to začína podobať na Širokého hotel pri zimáku. Pretože na pozemkoch nemá stáť len štadión a zázemie, ale aj pre Bratislavu určite potrebné ďalšie nákupné centrum, zopár (314) lukratívnych bytov a iné.  Nikoho neznérvozňuje ani fakt, že takto nastavený projekt vôbec nie je v súlade s územným plánom mesta.  Veď to sa nejak vybaví. Ešte stále máte pocit, že  je to o športe ?

Priznám sa,  futbal si občas pozriem v telke,   a naživo  v novom národnom štadióne, za ktorý by sme sa nemuseli hanbiť, by bol ešte lepší.

To je emócia, s ktorou sa kalkuluje, všetko ostatné sa zvezie popri tom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?