Primátor Bratislavy sa najradšej pýši cudzím perím

Autor: Katarína Augustinič | 17.4.2014 o 7:15 | (upravené 17.4.2014 o 7:39) Karma článku: 20,15 | Prečítané:  4226x

Máme primátora, ktorý sa rád prezentuje ako ten, ktorý stojí na strane občanov. Ale je to naozaj tak ? Nie je to len o slovách a prázdnych gestách? Podľa mňa je. Posúďte sami.

 

O spoplatnených parkoviskách pred nemocnicami v Bratislave sa toho popísalo dosť. V skratke - išlo o výhodný biznis  istej súkromnej spoločnosti, s ktorou uzavrelo zmluvu vedenie univerzitnej nemocnice. Za bagateľ dostali parkoviská pred nemocnicou a veselo začali vyberať parkovné. Absolútne nevýhodné pre nemocnicu, ale maximálne výhodné pre vrecko spriatelenej firmy. Parkovisko v Petržalke je však na pozemkoch mesta a teda aj mesto malo asi do tohto obchodu čo hovoriť. Nikto sa ho však nespýtal.

Viac tu : http://augustinic.blog.sme.sk/c/347679/Mesto-si-nad-spoplatnenymi-parkoviskami-pred-nemocnicami-umylo-ruky.html

Nespokojnosť obyvateľov na seba nenechala dlho čakať. Ministerka zdravotníctva sa však veľmi nepretrhla situáciu riešiť a tak mohlo tento výnosný biznis prekaziť už len mesto, domáhaním sa svojich práv ako vlastník pozemku. Vyžiadala som si uznesením právnu analýzu stavu veci, kde som očakávala riešenia a právne kroky, ktoré môže magistrát podniknúť. Napriek tomu, že primátor deklaroval, ako veľmi chce vyjsť pacientom tohto mesta v ústrety, materiál, ktorý sme dostali na stôl bol mierne povedané ... jalový. Žiaden návrh riešenia, žiadne právne kroky, len konštatovanie, že sa bude s investorom rokovať. A tak som sa rozhodla podať ešte jedno uznesenie, kde som žiadala primatora, aby bezodkladne podal na súd predbežné opatrenie, ktoré by zakázalo súkromnej spoločnosti sa bezdôvodne obohacovať na našich pozemkoch.

Návrh uznesenia : http://www.bratislava.sk/vismo/dokumenty2.asp?id_org=700000&id=11040663&p1=11050087

Po prijatí uznesenia prešiel takmer mesiac a nič sa nedialo. Primátor nekonal. Na moje otázky prečo nekoná som dostala odpoveď, že podľa právneho oddelenia to uznesenie nie je dobré, že to nie je právne relevantné, že takto nič nezískame, že veď sa rokuje a pod. Pod tlakom udalostí a hlavne aj  viditeľných občanskych aktivít, úrad primátora predbežné opatrenie podal. Deň pred ďalsím zastupiteľstvom, kde sa chystali občania spýtať sa ako postupuje a či vôbec.

A čuduj sa svete - súd rozhodol v prospech mesta a predbežné opatrenie vydal. A teda zakázal vyberať poplatky na parkovisku pred nemocnicou v Petržalke až do konečného rozhodnutia súdu. A keďže mi išlo o vec, toto malé víťazstvo ma nesmierne teší. Dáva zmysel aj naďalej bojovať za spravodlivosť.  Čo ma však zaráža je fakt, že tieto kroky mal podnikať primátor na popud vlastného právneho oddelenia. Prečo sa tak nedialo je prinajmenšom zaujímavé. Možno sa niekomu až tak veľmi nechcelo...

A čo ma zarazilo ešte viac, že nakoniec to celé primátor prezentuje ako svoje rozhodnutie a svoj úspech.

No veď áno, idú voľby, treba sa chváliť a nič to, že aj cudzím perím....

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?