Tak oblečte si dresy. Keď sme takto v kope, aby bolo jasné, kto za koho kope.

Autor: Katarína Augustinič | 6.6.2014 o 7:30 | (upravené 6.6.2014 o 7:56) Karma článku: 10,31 | Prečítané:  2003x

Nič výstižnejšie ma ku kauze ryžovania na parkoviskách pred nemocnicami v Bratislave nenapadlo. Univerzitná nemocnica prenajme za bývalého vedenia verejné parkoviská pred nemocnicami v Ružinove a Petržalke súkromnej spoločneosti blízkej známemu Podnikateľovi. Za cenu, za ktorú by ste to určite brali aj vy...A občan plať, plať takmer všade kam prídeš, aj do nemocnice. Obyvatelia sa vzbúrili.  A oprávnene. Súčasné vedenie horko plače, že zmluva je nevypovedateľná a použili na to 20 000 Eur, aby sa v tom utvrdili. Áno čítate dobre 20 000 Eur na právne služby, ktoré by sme určite mnohí radšej použili inak. To je však len začiatok...

Pozemky pod parkoviskami sú mestské a tak sme našli spôsob, ako účinne bojovať. Zadarmo. Predsa nie je normálne, aby niekto podnikal na pozemkoch mesta bez toho, aby mesto s tým súhlasilo. Doteraz sme vnímali nemocnicu ako inštitúciu, ktorá plní verejný záujem a tak sme nežiadali ani nájom ani dane za pozemky, na ktorých sú parkoviská, ale aj samotná nemocnica. Ale nikdy sme nečakali, že si začne niekto na nich slušne podnikať a teraz nepíšem o nemocnici, lebo tá dostane len smiešnu sumu. A tak som podala návrh na predbežné opatrenie na súd na zákaz výberu parkovného na našich pozemkoch. Súd mestu vyhovel. A súkromná spoločnosť musela prestať vyberať parkovné v Petržalke na našich pozemkoch, ten istý proces aplikujeme aj v Ružinove. A teraz príde ten šok. Prišlo odvolanie voči rozhodnutiu, odvolala sa súkromnbá spoločnosť, čo sa dalo čakať, tučné zisky sa nekonajú. Ale, odvolala sa proti nám aj Univerzitná nemocnica !!! Prečo by jej malo záležať na obyvateľoch tohto mesta. Prečo by mala byť rada, že sme jej vlastne pomohli v situácii nevypovedateľnej zmluvy. Prečo sa vedenie, ktoré deklarovalo vyjsť v ústrety obyvateľom a naoko chcelo zrušiť nevýhodnú zmluvu, neteší a neskáče od radosti, že mesto úspech dosiahlo ? Aj vy poznáte odpoveď ? Je zrejmá asi všetkým. Pretože ich obyvatelia nezaujímaju, pretože chcú ďalej pokračovať vo výhodnom biznise, pretože dali 20 000 Eur na to, aby nás presvedčili, že s tým nevieme pohnúť. A tu hľa pohli sme. 

Tak prosím oblečme  si dresy, nech je všetkým jasné, kto za koho kope....

Autorka je Mestská poslankyňa za MČ Bratislava - Nové Mesto. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?