Chceme aj v Bratislave zažiť ďalšie Kurimany ?

Autor: Katarína Augustinič | 6.2.2015 o 7:29 | Karma článku: 6,15 | Prečítané:  1588x

Starý most v Bratislave je v neuveriteľnom sklze. To všetci vieme a vidíme. Budú musieť pri tejto stavbe stáť všetci svätí,  ak to  má súčasné vedenie mesta stihnúť. Pracuje sa podľa narýchlo pripraveného projektu, ktorý má množstvo chýb. Vznikajú ďalšie náklady, ktoré bude musieť žial mesto uhradiť zo svojho. Preto ma zaráža fakt, že ak príde niekto s ponukou, dať mestu niečo zadarmo !, tak to nikoho nezaujíma. O to horšie je, ak sa jedná práve o bezpečnosť. Bezpečnosť nielen počas stavby, ale aj počas jeho prevádzky. Je to práve preto, lebo je to zadarmo a nič nekvapne ? 

Asi pred rokom ma oslovila spoločnosť, ktorá sa zaoberá monitoringom takýchto veľkých dopravných stavieb. Majú referencie po celom svete. Na Slovensku však dodali monitorovací systém len jeden a to po páde mostu v Kurimanoch. Bol nainštalovaný pri obnovení stavby, aby sa už nič také neopakovalo. Starý most takýto monitorovací systém nemá. Netuším ako chcú monitorovať bezpečnosť stavby a hlavne samotnú prevádzku : preťaženie, objem prepravy, využiteľnosť a pod. Preto ponuka spoločnosti takýto systém mestu darovať len za referenciu bola viac než výhodná. 

Zorganizovala som stretnutie, kde bolo zastúpené mesto, zástupcovia spoločnosti, zhotoviteľa stavby a stavebný dozor. Všetci prítomný veľmi ocenili takúto možnosť a dohodli sa na postupe. O to viac ma prekvapil fakt, keď som sa spätne dopytovala na pokračovanie projektu, že sa nič nedeje. Zrazu nikto z mesta, ani od zhotoviteľa so spomínanou spoločnosťou nekomunikoval. Pýtam sa, prečo mesto, ktoré má vždy hlboko do vrecka nezoberie ponúkanú ruku a nevybaví tak dôležitý most v hlavnom meste najšpičkovejším a najmodernejším systémom, len za ĎAKUJEME. Asi tuším prečo, keď je niečo zadarmo, nemá z čoho kvapnúť. A chcem sa mýliť. Verím, že nové vedenie mesta  bude reagovať na moju opätovnú výzvu a nenechá tak dôležitú vec pre bezpečnosť obavyteľov tohto mesta ležať ľadom. 

Blegerka je poslankyňou Hlavného mesta SR Bratislavy. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?