Všetko je tu na hlavu!

Autor: Katarína Augustinič | 10.3.2016 o 8:05 | (upravené 10.3.2016 o 8:31) Karma článku: 4,56 | Prečítané:  972x

V Bratislave sme sa rozhodli bojovať s vizuálnym smogom. Je smutné, že naše ulice špatia rôzne formáty reklám, stojanov, panelov, tabúľ, tabuliek, bilboardov, magaboardov a čo ja viem čoho ešte. 

A ešte aby som nezabudla, trojnožiek spoločnosti PRE SENT. Tie zaplavujú celé mesto, špatia takmer každý stĺp, strom, plot alebo dopravnú značku. Vyzerajú hrozne a ich hustota je obrovská. Túto tému otvorila Zelená Hliadka, ktorá urobila veľmi veľa krokov, veľmi veľa práce, aby dokázala, že mnohé sú postavené nelegálne, bez platného povolenia, mnohé ohrozujú bezpečnosť alebo plynulosť cestnej premávky.  Mám osobnú skúsenosť, kedy som s kočíkom musela zísť z chodníka, lebo mi zavadzala trojnožka. Viac o zisteniach Zelenej Hliadky sa môžete dočítať tu : http://zelenahliadka.sk/kauza-present-trojnozky/

Po ich tlaku a upozornení na problém začalo okamžite konať Staré Mesto aj Magistrát. Nepredĺžilo alebo zrušilo povolenie danej spoločnosti na umiestnenie týchto reklamných zariadení. Stalo sa tak v apríli 2015. Rok sa stretol s rokom, dnes uz máme takmer apríl 2016 a čuduj sa svete všetky trojnožky sú tam kde boli. Otázka prečo je viac ako legitímna. Po prvé, dozvedela som sa, že spoločnosť sa odvolala na Okresný úrad voči zrušeniu povolenia. Druhá, ešte zaujímavejšia je, že mesto ich nemôže odstrániť preto, lebo je to súkromný majetok spoločnosti Pre Sent. Toť názor právneho oddelenia mesta. Nemáte aj vy pocit, že je to postavené na hlavu? Nielenže tu táto spoločnosť profitovala niekoľko rokov vďaka jasnému prepojeniu na KDH, ale aj po zrušení povolenia si naďalej profituje. Mesto sa prizerá a slušne sa ani len nedotkne ich majetku. Miesto toho, aby nabehla čata ľudí a za pár dní odpílila všetky tieto ohyzdné reklamné pútače a odviezla niekam na mestský pozemok, kde by si ich mohol vlastník vyzdvihnúť. 

Jeden môj kolega vtipne poznamenal: "Rozhlásme, že odstránenie trojnožiek je  beztrestné, a keďže sú zo železa, ráno nebude stáť ani jedna." 

Ale na záver mám aj jednu dobrú správu. Na zrekonštruovanej Štúrovej ulici nebude ani jedna reklama. Niežeby sa niekto nejak výrazne zobudil, ale keďže rekonštrukcia bola financovaná z EÚ zdrojov, nemôže tym byť reklama po dobu 5 rokov. Vďaka za to!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?